Przyłbice są bardziej efektywne w walce z Covid-19. Pozwalają na zakrycie ust, nosa i oczu.

Zarażenie kropelkowe / aerozolowe

Każdy - każdego

Nie stosując żadnych osłon – jesteśmy “skazani” na zarażenie ponieważ w każdym naszym wydechu mogą znajdować się wirusy czy to zwykłej grypy czy też koronawirusa.

Nieco bezpieczniej ale...

Maseczka jednorazowa nie załatwia sprawy. Wirus osiada na Twojej twarzy skąd następnie sam go transportujesz do oczu, ust – są to zwykłe bezwiedne ruchy przecierania oczu czy ust.

Dlaczego przyłbice są lepsze od maseczek?
Przyłbice czy maseczki co wybrać?

Chronisz siebie i innych

1. Przyłbica chroni  Ciebie.

Zapobiega emisji kropelkowej na Twoją twarz ale chroni również twoje oczy, nos i usta  przed nieświadomym  odruchem dotykania twarzy – czyli skutecznie blokuje 2 główne drogi transmisji wirusa. 

2. Przyłbica chroni również Twojego rozmówcę jeśli akurat Ty okażesz się nosicielem choroby, ponieważ Twoja emisja kropelkowa jest zatrzymana bezpośrednio przy twarzy.

Dlatego właśnie warto zakładać przyłbice.

Co jeszcze? Dlaczego przyłbice są lepsze?

Przyłbice są wielorazowe

Wystarczy je zdezynfekować płynem z min. 70% zawartością alkoholu i możemy ponownie z niej korzystać

Zapewniają komfort

Przyłbica nie przylega bezpośrednio do twarzy dzięki czemu po kilku minutach nie mamy wrażenia że jesteśmy “oblepieni” własną śliną.

Chronią oczy

Oprócz ochrony przed wirusem zapewniają ochronę przed pyłem i kurzem, który może trafić do Twoich oczu w wietrzny dzień

Przyłbice są ekonomiczne

Dbamy o to, by producenci których zapraszamy do udziału w naszej akcji oferowali uczciwe ceny. Poza tym  – przyłbicę kupujesz raz w przeciwieństwie do maseczek jednorazowych

Łatwość dezynfekcji

W przeciwieństwie do maseczek wielorazowych (szytych chałupniczo z bawełny) dezynfekcja przyłbicy jest bardzo prosta (nie trzeba jej prać i suszyć) możesz użyć roztworu alkoholu 70% lub starannie umyć wodą z płynem do mycia naczyń.

Ochrona przed nawykami

Nasze bezwiedne ruchy przecierania oczu czy dotykania twarzy to  bardzo istotny element “strategii wirusa” ponieważ dopiero przedostanie się do ust, nosa lub oczu daje mu szansę zainfekowania organizmu. Przyłbica, blokując dostęp do twarzy, skutecznie zabezpiecza przed “metodą na brudne ręce” 

Pamiętaj. Przyłbica to nie wszystko !

Samo założenie przyłbicy nie rozwiązuje wszystkich problemów. Ważne jest, żebyś dobrze zrozumiał jak przenosi się wirus. Ważne, żebyś stosował ją wraz innymi środkami, takimi jak  mycie/dezynfekcja rąk, unikanie zgromadzeń  czy założenie maseczki gdy masz kaszel.  Czytaj więcej.