O co tu chodzi?

Jak to się zaczęło?  #Koronawirus zmienił nasze życie. Życie nas wszystkich.

Kilka tygodni po tym jak zostały zamknięte szkoły, coraz więcej miejsc zostało zamkniętych. Ludzie zostali w domu, by ochronić swoje życie.  #ZostańWdomu spowolniło rozprzestrzenianie się wirusa w naszym kraju ale też – zatrzymało gospodarkę.

Z czasem kolejne obostrzenia, zakazy, zamknięte sklepy, przestraszeni ludzie – wszyscy straciliśmy więcej niż mogliśmy się spodziewać wtedy – na początku marca 2020r.

Przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków i odważną zmianę. W miejsce drakońskich zakazów i powszechnej izolacji trzeba nam nowych, sprytnych rozwiązań, które utrzymają wirusa w ryzach ale pozwolą nam żyć i pracować. W miejsce nakazów powszechnego używania jednorazowych środków ochrony, które, używane bez wiedzy, niewiele pomagają a tylko potęgują katastrofę ekologiczną, trzeba nam solidnej edukacji oraz skutecznych środków wielorazowego użytku.

 #PrzyłbiceDlaWszystkich to projekt postulujący powszechne użycie właśnie przyłbic ochronnych jako podstawowego środka aktywnie chroniącego nas przed zakażeniem – nawet po zluzowaniu obecnych ograniczeń. Uważamy że może to być jeden z kluczowych elementów pozwalający na zmianę strategii walki z pandemią.

Cel:
1. Zabezpieczyć nasze oczy, nos i usta – m. in przed naszymi rękami.
2. Panować na wirusem jednocześnie luzując dotkliwe ograniczenia.
3. Ułatwić pracę i egzystencję ludzi w przestrzeni publicznej.
4. Dać szansę tym, którym maseczka materiałowa nie wystarczy albo, dla tych, którzy mają utrudnione noszenie maseczek.
5. Wspomóc polski biznes – również polskich producentów przyłbic – ale przede wszystkim wszystkich innych, którzy jak najszybciej chcą wracać do aktywności i stawiać polską gospodarkę na nogi, przywracać normalność!

Wierzymy, że nasz plan to szansa, by szybko, jak największa liczba ludzi mogła wrócić do życia i do pracy, a nasza gospodarka rozpoczęła proces regeneracji.

#Przyłbice mają pomóc – pracodawcom, pracownikom, seniorom, dzieciom. Mają pomóc nam odnaleźć się w przestrzeni publicznej. Pozwolą też na wdrożenie zupełnie nowej strategii walki z pandemią, w której zamiast na totalną izolację – postawimy na edukację, budowanie potrzebnych nawyków i pozbywanie się tych niebezpiecznych. Potrzebujemy nauczyć się na nowo funkcjonować w świecie. W świecie, w którym pojawił się nagle #Koronawirus i nic nie wskazuje na to, że szybko stąd zniknie!

Więcej informacji o tym dlaczego przyłbice są tak ważne – czytaj tutaj.

Andrzej Lesiak

Andrzej Lesiak

O nas

Jesteśmy Inicjatywą społeczną spłodzoną w wyniku niespodziewanego zetknięcia się wirusa COVID-19 z kreatywnością, odwagą i zaangażowaniem osób i firm skupionych wokół klastra technologicznego Klaster IT, przedstawicieli środowisk medycznych, instytucji, organizacji pozarządowych i osób prywatnych.

Najnowsze posty

Śledź naszą aktywność

Zamów przyłbice